696 Jewelry
Dołącz do naszego Newslettera
Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj 5% zniżki na zakupy
Agat - kamień przyciągający miłość
Złote naszyjnik i pierścionki 696 Jewelry z różnymi odmianami agatu (zielonym, miętowym, błękitnym i szarym), leżące na białym kamieniu.

Czy wiesz, który z kamieni naturalnych przyciąga miłość i wzmacnia romantyczne relacje? Poznaj właściwości Agatu - minerału, który działa, jak strzała Amora.

 

Historia agatu

Agat to piękny i wyjątkowy kamień, który charakteryzuje się różnorodnymi wzorami i kolorami. Jest uważany za jeden z najstarszych kamieni półszlachetnych na świecie, a jego historia sięga czasów starożytnych. Nazwa minerału pochodzi od rzeki Achates (obecnie Dirillo) w południowej Sycylii. Agat w języku greckim to agathos, czyli „dobry”. Starożytni Grecy używali go do robienia talizmanów i amuletów, które miały chronić przed złą energią. Wierzyli również, że agat pomaga w znalezieniu odpowiedniego partnera oraz zbudowaniu z nim trwałego i długoletniego związku. 

 

Budowa i wygląd agatu

Agat to rodzaj chalcedonu, który charakteryzuje się różnorodnymi wzorami i kolorami. Agaty występują w odcieniach różu, fioletu, zieleni, błękitu, brązu, szarości i bielu. Mają często pasmowe wzory, spowodowane nakładaniem się na siebie warstw chalcedonu i innych minerałów, które tworzą kamień. Niektóre agaty mogą mieć nawet dendrytyczne inkluzje, przypominające gałęzie drzew. Ze względu na tę różnorodność, agaty są wykorzystywane w tworzeniu biżuterii i świetnie wyglądają jako element naszyjnika, pierścionka, bransoletki czy kolczyków.  

 

Właściwości agatu

Agat nieprzypadkowo nazywany jest “kamieniem miłości”. Już w starożytności ludzie korzystali z jego mocy, aby odnaleźć idealnego partnera. Agat potęguje bowiem miłosne uniesienia oraz pomaga pielęgnować zaufanie między kochankami. Sprawia, że czujemy się bardziej przywiązani do swojej drugiej połówki. Czyni nasze życie obfitym zarówno emocjonalnie, jak i materialnie. Rozpala wewnętrzną energię i namiętność, dzięki czemu jesteśmy w stanie spełniać wyższe cele. Singlom dodaje pewności siebie, aby wreszcie zrobić ten pierwszy krok i zaprosić swoją sympatię na randkę.  

 

Odmiany agatu i ich właściwości

Opisane powyżej właściwości agatu dotyczą każdego jego koloru. Jednak należy pamiętać, że agat charakteryzuje się duża różnorodnością, a każda jego odmiana ma przypisane dodatkowe działanie. Poniżej znajdziecie listę właściwości poszczególnych odmian agatu:

 

Agat dendrytowy - uważany jest za „kamień obfitości”, którego moc przyciąga dobrobyt i bogactwo.  Inspiruje do działania i rozwoju profesjonalnych kompetencji. Dzięki temu pomaga w osiąganiu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Warto mieć go przy sobie podczas rozmów o pracę lub podwyżkę oraz ważnych spotkań biznesowych. 

 

[product id="1463, 1538, 733"]

 

Agat szary - kamień, który mimo niepozornego koloru, kryje w sobie wielką moc. Poprawia koncentrację i pomaga odnaleźć wyjście z chaosu. Działa na podświadome lęki i zmniejsza strach przed przyszłością. Noś go blisko siebie szczególnie w chwilach, kiedy czujesz się zagubiony i przytłoczony codziennymi obowiązkami.

 

[product id="1068, 970, 1881"]

 

Agat miętowy - kamień, który zwiększa samoświadomość i wzmacnia kobiecą intuicję. Dodaje odwagi do wyrażania swoich emocji. Pomaga w budowaniu samoakceptacji i przezwyciężeniu kompleksów. Warto mieć ten minerał w bliskim otoczeniu, jeśli brakuje Ci pewności siebie lub masz trudność z zaakceptowaniem swojego oblicza.  

 

[product id="1472, 989, 1880"] 

 

Agat zielony - „kamień ochrony”, który zabezpiecza przed toksyczną energią z zewnątrz. Wspiera w podejmowaniu właściwych decyzji, dzięki czemu pomaga uniknąć rozczarowania i zranienia w relacjach z bliskimi. Dodaje pewności siebie i inspiruje do stawiania swoich potrzeb na równi z innymi. Miej ten minerał przy sobie zwłaszcza wtedy, kiedy czujesz, że ktoś z Twojego otoczenia wysysa z Ciebie dobrą energię.

 

[product id="1739, 723, 1169"] 

 

Agat błękitny - nazywany jest „kamieniem równowagi". Działa stabilizująca na obszar emocjonalny i dodaje odwagi do wyrażaniu swoich uczuć. Pomaga odnaleźć wewnętrzny balans oraz pozytywnie nastraja na przyszłość. Warto zakładać biżuterię z tym minerałem w sytuacjach stresowych, gdyż jego właściwości koją nerwy i wyciszają negatywne myśli.

 

[product id="964, 992, 632"]  

 
Kto powinien wybrać biżuterie z agatem?

Agat to kamień miłości, którego różnorodna kolorystyka i właściwości sprawiają, że pasuje on do każdego typu urody, stylu oraz charakteru. Biżuteria z tym minerałem to idealny prezent dla osób, które poszukują romantycznych uniesień i pragną stworzyć silny związek. Miłosne działanie agatu wpływa na wszystkie znaki zodiaku, jednak kamień ten jest szczególnie polecany astrologicznym Rybom, Bliźniętom, Pannom i Koziorożcom. Kamienie odpowiednie dla pozostałych znaków zodiaku znajdziesz w naszym Horoskopie na 2023 (sprawdź).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium